מה זה SEM

מהו שיווק במנועי חיפוש (SEM)? ( Search engine marketing שיווק במנועי חיפוש) הוא תהליך שיווק האתר שלך במנועי חיפוש. משמעות הדבר היא שאתה משלם עבור רישום האתר שלך כדי להופיע בדף תוצאות של מנוע חיפוש (גם אורגני וגם בתשלום).

בעבר, “SEM” היה מונח המשמש להתייחסות לנראות חיפוש אורגני ותשלום. ככל שהמנועים הפכו טכניים ומעודנים יותר, האופטימיזציה דרשה מומחיות רבה יותר. מתוך התפתחות זו, התפתחו

2 ענפי מומחיות עיקריים: חיפוש אורגני (SEO) וחיפוש בתשלום (המכונה לעתים קרובות “PPC”). תשלום לפי קליק (PPC) ו-SEM משמשים למעשה כיום כמילים נרדפות. PPC היא למעשה רק שיטת הצעת מחיר שהפכה פופולרית מכיוון שמשתמשים שילמו רק כאשר הם לוחצים, כך שמפרסמים יכלו להציג הופעות ללא תשלום.

כיום, SEM, חיפוש בתשלום ו-PPC (גם אם אינך משתמש במודל מתן הצעות תשלום לפי קליק) הם כולם רק מילים נרדפות.

בעתיד ( אני חושב) משווקים ישתמשו במונח “שיווק במנועי חיפוש” או SEM כאשר הם מתייחסים לפרסום בתשלום  בכל מנועי החיפוש או לפחות בכל מנועי החיפוש החשובים לתעשייה מסוימת. מנועי חיפוש שניתן ליישם אסטרטגיות חיפוש בתשלום. גוגל ובינג רק סוללות את הדרך ומפתחות את המודל שלשמו עוקבים מנועי החיפוש האחרים.

SEM ,SEO מול PPC

SEM

שיווק במנועי חיפוש

פרסום מבוסס מילות מפתח/שאילתת חיפוש, שבו אנו משלמים כדי להציג את המודעות שלנו במיקומים מסוימים בדף התוצאות של מנוע החיפוש (SERP). SEM
מאפשר לך להיות גלוי מהר מאוד, ולהציע הצעות חיפוש על שאילתות חיפוש ממוקדות מאוד (גיאוגרפית, שעה ביום, יום בשבוע, למשל).

SEO

אופטימיזציה למנועי חיפוש

קידום אתרים הוא הנוהג לגרום לאתר שלך לדרג “אורגני”,
מבלי שתצטרך לשלם כדי להציג את האתר שלך בתוצאות מנוע החיפוש. מנועי החיפוש משנים אלגוריתמים, וזה תהליך מתמשך. תהליך זה לוקח יותר זמן מאשר SEM, אך יש לו תוצאות מתמשכות שאינך צריך להמשיך לשלם עבורן.

PPC

לשלם עבור כל קליק

מודל הגשת הצעות שזכה לפופולריות של מפרסמים שיכולים להציג את הצעת הערך שלהם בחינם,
כל עוד המשתמש לא לוחץ. רוב פלטפורמות המודעות מבוססות על מכירה פומבית, כך שמפרסמים יכולים להזין עלות לקליק (CPC) שהם מוכנים לשלם עבור כל קליק. זה לא מוגבל למנועי חיפוש, מודלים של PPC משמשים במדיה חברתית ובפלטפורמות פרסום אחרות.

המדריך לגוגל אדס

Related Articles

כסף מחו”ל

כל הקישורים מהסרטון: FIVERR מאפשרת לרכוש שירותי פריילנסר בכל תחום צריכים מעצב? כותב תוכן בכל שפה? בונה אתרים? אולי שמישהו יכין בשבילכם מוזיקה או אפילו…

Responses

להתחבר בעזרת GMAIL